Teslimat & İade Sözleşmesi

Teslimat Koşulları 
 
- Siparişiniz, bankanızın onayının ardından bankanızın güvenlik departmanı tarafından ikonmucevherat.com’un sipariş sistemine iletilir. 
 
- Siparişiniz, belirttiğiniz tercihler doğrultusunda 2-4 iş günü (Pazartesi-Cuma) içerisinde hazırlanır ve kargoya teslim edilir. (Özel üretim ve el işçiliği ürünler için lütfen Müşteri Temsilcimiz ile görüşünüz.) 
 
Tarafımızdan kaynaklanan bir aksilik olması halinde ise size üyelik bilgilerinizden yola çıkılarak haber verilecektir. Bu yüzden üyelik bilgilerinizin eksiksiz ve doğru olması önemlidir. Bayram ve tatil günlerinde teslimat yapılmamaktadır. 
 
- Siparişiniz kargoya verildiğinde size sistemimiz tarafından sipariş takip bilgilerinizi içeren bir mail gönderilir. 
İkon Mücevherat da belirtilen sürenin aşılması durumunda e-posta veya telefon ile tarafınıza bilgilendirme yapmamaktadır. Ancak dilediğiniz zaman siparişinizin durumu ile ilgili bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 
 
- Siparişiniz; anlaşmalı kargo firmamız ile teslim edilir. ikonmucevherat.com, gerek gördüğünde kargo firmasını değiştirme hakkını saklı tutar. 
 
- Siparişiniz kargo firmasına teslim edildiğinde tarafınıza e-posta ile bilgilendirme mesajı atılır. 
 
- Kargo firmasına teslim edilen siparişlerin 1-4 iş günü içerisinde (kargo firmasının teslimat yapmadığı günler dışında) tarafınıza ulaşması beklenir. 
 
Ödemesini internet üzerinden yaptınız ürün eğer stoklarımızda kalmamış ise en az 4 (Dört) en fazla 30 (otuz) gün bekleme süresi vardır. Ürün bu tarihleri arasında tüketiciye verilemez ise yaptığı ödeme kendisine iade edilir. Arzu etmeniz durumunda başka bir ürün ile tarafınıza ulaştırılacaktır.
 
GARANTİ, İADE & DEĞİŞİM KOŞULLARI 
- ikonmucevherat.com sitesindeki tüm ürünler İkon Mücevherat garantisi altındadır. 
- ikonmucevherat.com ’da satışa sunulan ürünler iki (2)yıl garanti’ kapsamındadır. İkon mücevherat ; satın aldığınız ürünleri ömür boyu kullanabilmeniz için gerekli olan tüm desteği sağlar. 
- İki (2) yıl garanti’ kapsamındaki ürünlere yapılacak bakım işlemlerinde ürünü firmamıza kendiniz getirebilir veya kargo ücreti tarafınızdan karşılanması koşulu ile bize gönderebilirsiniz. (İkon Mücevherat bakım işlemlerinde kargo ücretlerini karşılamaz.) -- Almış olduğunuz ürününü tahrip etmeden/bozmadan, ürünü kullanmadan teslimat tarihinden itibaren on dört 
(14) günlük süre içinde iade edebilirsiniz. 
- Satın aldığınız ürünlerin garantilerinin devam edebilmesi için; İkon Mücevherat dışındaki üçüncü şahıs, kurum ve kuruluşlar tarafından müdahale edilmemesi gerekmektedir. Ürünler üzerinde değişiklik ya da tahribat yapılmış ise; ürün garanti kapsamından çıkar. 
- Ürünün yanlış kullanımından dolayı ya da kaza sonucu kırılması ve zarar görmesi garanti kapsamı dışındadır. 
- Siparişlerinizi teslimat sırasında sevk irsaliyesi ile karşılaştırarak kontrol ediniz. Ürünlerde eksik, hasar ya da hata tespit etmeniz durumunda kargo yetkilisine tutanak tutturarak paketi teslim almayınız. Durumu İkon mücevherata  bildiriniz. Gerekli incelemeler sonucu en kısa sürede tarafınıza ulaşılacaktır. Havale iadeleri 2 iş günü içinde Kredi Kartı iadeleri 7 iş günü içinde yapılacaktır. Bankanız kredi kartı iadelerini aynı gün hesabınıza yansıtmayabilir. Bu durumda bankanızın kredi kartı servisini aramanız gereklidir. Siparişinizle ilgili “İptal Edildi” uyarısı çıktıktan sonra tüm bedel kredi kartınıza veya havale yaptığınız bankanıza iade edilmektedir 
- Müşterilerin özel istekleri doğrultusunda üretilen ya da üzerinde değişiklik yapılan ürünler 'kişiye özel' hale dönüştürüldüğünden, bu tür ürünlerde iade ve değişim yapılmamaktadır. 
- "İndirimdekiler" kategorisinde yer alan ürünlerde iade ve değişim yapılamamaktadır. 
- Satın aldığınız ürünün hatalı çıkması halinde, teslimat tarihinden itibaren en geç 14 gün içerisinde online destek bölümünden veya 0212… .... numaralı telefonumuzdan bizimle iletişim kurmanız gerekmektedir. Hatalı ürün, onayın ardından yenisi ile değiştirilir. Ürünün hatası müşteri kullanımından oluşmuşsa veya 14 günlük süre içerisinde kullanılmışsa iade ve değişim gerçekleşmez. 
- İade etmek istediğiniz ürünlerin, size gönderilen şekliyle, teslimat tarihinden itibaren 14 gün içerisinde ürün, fatura, irsaliye, sertifika, ambalaj ve diğer tüm evrak/materyallerin eksiksiz ve hasarsız şekilde herhangi bir …….. Kargo şubesinden "İkon Mücevherat" adına veya aşağıda bulunan adrese gönderilmesi gerekir: 
Adres: