Çavdarlı Organik Ekmek
Çavdarlı Organik Ekmek

Çavdarlı Organik Ekmek 700 Gr

Fiyat : ₺114,75(KDV Dahil)

İçindekiler : Çavdar Unu, Tuz, Su, Ekşi Maya.

Ağırlık : 700 Gram

 

BESİN DEĞERİ AÇISINDAN ZENGİNDİR: Çavdar lif, protein, potasyum, kalsiyum, demir, fosfor, magnezyum, mangan, B1 vitamini, niasin ve antioksidanlar açısından zengindir.

KOLON SAĞLIĞINI KORUR: Tüm tahıllarda bulunan diyet lifi bağırsağın üst kısmında sindirilmeden doğrudan sindirim sistemine geçer. Çavdar, buğday ve yulaf gibi tahıllara nazaran daha fazla fermente olmamış lifi bağırsakta bırakır. Bu lifler ortamda bulunan su ile birleşerek dışkının hacminin daha fazla olmasını sağlar.

KALORİ YAKIMINI ARTIRIR: Çavdar ekmeği bağırsaklarda diğer yiyeceklerden gelen protein, yağ ve farklı besin bileşenleriyle kompleks oluşturuyor. Vücut bu yiyeceklerin besin değerlerine ulaşmak için daha fazla kalori harcıyor. Ayrıca çavdar içinde bulunan nişastanın bağırsaklarda enzimler tarafından parçalanmasının da diğer tahıllara göre daha uzun sürmesi kalori harcamasını arttırmakta zayıflama sürecinde çok etkin bir sonuçla vücudun yağ dokularının azalmasına yardımcı olmaktadır.

İNSÜLİN İHTİYACINI AZALTIR: Yüksek lifli beslenmenin genelde pankreasta insülin üretimini azalttığını çoğumuz biliriz. Çavdar çözünebilir lif içeriğinin yüksek olması nedeniyle diğer tahıllara nazaran salgılanan insülinin üretimini azalttıkları bulunmuştur.

TOK TUTAR

KOLESTEROLÜ DÜŞÜRÜR: Çavdar yendikten sonra bağırsaklarda safra asitlerinin konsantrasyonunu diğer tahıl tanelerine göre daha fazla artırır. Bu da kolesterol seviyesini safra asitlerine bağlayarak vücuttan atımını kolaylaştırıp kanda da düşmesini sağlıyor.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR